Як розпізнати недобросовісного роботодавця?

6-13-2017

Як розпізнати недобросовісного роботодавця? 0c6f23b05f3f1723bb29d28b0dc95b64

Експерти Міжнародного кадрового порталу hh.ua дають рекомендації, як розпізнати недобросовісного роботодавця і уникнути обману.

 

Підозрілі пропозиції

 

  • Насторожіться, якщо відсутня яка-небудь інформація про роботодавця: немає ні назви компанії, ні посилання на сайт. У разі, коли замість пропозиції надсилати резюме на електронну пошту вас просять відправити смс-повідомлення або зателефонувати, не робіть цього. Шахраї можуть списати всі кошти з вашого рахунку на телефоні. Те ж саме стосується дзвінків на контактні номери, які починаються з коду 070 або 090.

 

  • Не довіряйте оголошенням, в яких ідеться про обмежене число вакантних місць або обіцяють неправдоподібно високий оклад, але при цьому вимоги до претендентів дуже занижені. На українському ринку праці немає такої жорсткої нестачі кваліфікованих кадрів, щоб на серйозну посаду з високим окладом брали людину без досвіду роботи і професійних навичок, спираючись лише на цілеспрямованість, комунікабельність, порядність.

 

  • Обходьте стороною пропозиції, в яких розмито вказані назву вашої майбутньої посади і обов’язки, а про умови праці не йдеться зовсім.

 

  • Добросовісний роботодавець на етапі розгляду вашої кандидатури ніколи не попросить надати копію паспорта або ідентифікаційний код, виславши інформацію поштою.

 

  • Оголошення про працевлаштування, розміщені на стовпах, парканах та зупинках повинні викликати, як мінімум, додаткову пильність з боку здобувача.

 

  • Якісне оголошення про вакансії повинно містити повну назву компанії, сферу діяльності, назву посади, чіткі вимоги до кандидата, його обов’язки, умови роботи, адекватну заробітну плату і повну контактну інформацію.

 

Сумнівне місце зустрічі

 

  • Вам пропонують зустрітися не в офісі компанії, а в кафе, в парку на лавці або у приватній квартирі. Пояснити це тим, що в офісі, нібито, йдуть ремонтні роботи, або компанія переїжджає. Насправді так найчастіше роблять шахраї, адже сумлінну роботодавець піклується про імідж компанії і не дозволить собі проводити співбесіди бог зна де.

 

  • Якщо прийшли в призначене місце і бачите, що офіс знаходиться в підвальному приміщенні, а назва компанії написано на затертій табличці або надруковано на аркуші А4, краще залиште це місце до початку співбесіди.

 

  • Зверніть увагу на внутрішнє оздоблення офісу. Якщо офіс являє собою напівпорожнє неструктуроване на робочі місця простір з кількістю людей, що в рази перевищують ці робочі місця, а ще немає окремих кабінетів для працівників різних відділів, переговорних, кухні і відсутній навіть ресепшн – солідної і надійної компанії тут не шукайте.

 

Неприємне знайомство

 

  • Співбесіди, на які збирають велику кількість людей і починають з розмов про успіх і мрії, переслідують головну мету – дезорієнтувати кандидатів методами психологічного впливу і вплинути на прийняття рішення.

 

  • Якщо при зустрічі замість того, щоб розповісти про ваших посадових обов’язків у компанії, вас наполегливо просять заповнити анкети, бланки та заяви із зазначенням особистої інформації, опинитеся робити це.

 

  • Серйозний роботодавець при першій зустрічі не буде 70% часу приділяти інформації про штрафи і санкції у випадку абсолютно безглуздих провин. А також не почне знайомство з розповіді про те, що перед вами посаду обіймав безвідповідальний співробітник, який пішов і не завершив складну задачу, вирішення якої перекладуть на ваші плечі.

 

  • Якщо інформація на співбесіді не відповідає раніше озвученої вам по телефону або прописаної в електронній пошті, подумайте тричі: хочете працювати з людьми, які неправдиві з вами.

 

Вас працевлаштують, якщо заплатите

 

  • Корпоративне навчання на старті пропонують багато компаній. Але от тільки совісну роботодавець робить це за рахунок компанії. Шахраї нав’язують платне навчання, навряд чи чогось корисного вчать і вже, тим більше, не працевлаштовують.

 

  • Сумлінні роботодавці не вимагають заплатити «деяку суму, стверджуючи, що це необхідно для оформлення документів на працевлаштування, придбання навчальної літератури або організації робочого місця. Якщо про це зайшла мова, значить, ви маєте справу з шахраями. Якщо вам пропонують придбати стартовий набір продукції за власні гроші (косметика, бади, побутова хімія, підручники тощо), шахрайська схема, швидше за все, працює наступним чином. Люди купують товар для поширення і намагання компенсувати свої витрати на купівлю неякісної продукції втягують у процес всіх своїх близьких і знайомих.

 

Особливий випадок

 

  • Якщо ви плануєте працювати на фрілансі, обов’язково потурбуйтеся про те, щоб замовник робіт уклав з вами договір. Якщо роботодавець відмовляється підписати угоду, вам необхідно отримати хоч якесь письмове підтвердження ваших домовленостей. Наприклад, лист електронною поштою. Також щоб убезпечити себе, можна домовитися з роботодавцем про отримання оплати за надані послуги частинами по мірі виконання дорученої їм роботи. Таким чином, можна перевірити наймача на чесність.

 

Так склалося, що на ринку праці є пропозиції про роботу від порядних роботодавців, так і від шахраїв. І для того щоб не бути обманутим і минути гіркий досвід, потрібно бути дуже уважним. Вивчайте інформацію про роботодавця, який розмістив вакансію, до того, як отруювати резюме: перегляньте сайт компанії, почитайте відгуки про неї в інтернеті, розпитайте знайомих і друзів. Довіряйте тільки надійним і перевіреним джерел.

 

За матеріалами прес-релізу

Читай також:

У реклами лише одна мета: Рушимо стереотипи. Цитати рекламістів і піарщиків»
"Нативна реклама – це комерційна публікація в редакційному форматі, яка замість закликів до купівлі містить цікаву і корисну читачеві інформацію. 54% людей не сприймають..."

Як на нас впливають проблеми з начальством»
"Як часто ми чуємо від знайомих фрази “мене дратує начальство” або “мій бос – тиран”? Іноді незгоду з начальником стає основною причиною звільнен..."

Більше половини українців працюють не за фахом»
"Серед тих, хто пішов працювати за фахом і залишився у професії, тільки третина відповіли, що задоволені своєю роботою. Такі результати опитування Міжнародного кадрового порта..."

Як рекламісти маніпулюють споживачем»
"У липні в coworking-просторі INVERIA flow space пройшла лекція кандидата філософських наук, бізнес-тренера і когнитолога Мар’ї Нестерової на тему Прикладної нейромаркет..."

У рубриці: Статті