Море хвилюється: скільки туроператори заробили на святах
Більше українців провели свята за кордоном. Продажу турів на новорічні та різдвяні свята виросли приблизно на 30% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, говорить директор з маркетингу Мережі агентств горящих путівок Євген Мандзюк. Середній чек за цей же період скоротився на 2% – до $531 з людини, зазначив він. Туроператори змогли збільшити потік завдяки великим знижкам. Вони обіцяють зберегти їх до весни.
Вдалий сезон
Офіційних даних про кількість відпочиваючих за межами України немає. За оцінками Царука, під час різдвяних та новорічних свят за кордон виїхало приблизно 60 000 наших співвітчизників. В інших компаніях погоджуються з цією оцінкою. За попередніми підрахунками, вони витратили на відпочинок близько $32 млн.
Близько 80% туристів вирушили до Єгипту. “Щодня тільки з аеропорту Бориспіль вилітало сім-вісім рейсів на єгипетські курорти”, – повідомив ЛІГА.net директор Центру розвитку туризму України Володимир Царук. Це приблизно на 30% більше в порівнянні з минулим роком.
Як раніше писала ЛІГА.net, розширити польотну програму в цьому сезоні туроператори ризикнули після вдалого сезону влітку минулого року. У цей період продажу у багатьох компаній зросли приблизно в півтора-два рази порівняно з аналогічними місяцями 2015-го. Українці охоче відвідували курорти Анталії і Бодрума.
Повторити успіх літніх продажів не вдалося. “На жаль, економічна ситуація в Україні не дозволяє розвивати туризм тими темпами, як цього хочеться нам і нашим клієнтам”, – говорить директор Coral Travel Тетяна Прокопенко. Багато українців можуть собі дозволити тільки один раз за рік виїхати на відпочинок за кордон, і більшість з них віддають перевагу літньому відпочинку, розводять руками представники інших компаній.
Тотальний демпінг
Як же туроператорам вдалося заповнити літаки? “Ми спланували оптимальну за обсягами програму і намагалися продати тури на святкові дати заздалегідь. Періодично з’являлись гарячі тури, але це не мало масового характеру. У цьому році ті туристи, які до останнього чекали супервигідних пропозицій, програли”, – розповідає Тетяна Прокопенко.
Не всім вдалося збалансувати продажу. Інші туристичні оператори просто знижували ціни. Придбати путівку в Єгипет можна було за $200-250 за людину з перельотом, розповідає співвласник Гамалії Ігор Голубаха. Відпочинок на багатьох українських курортах коштує дорожче.
Аналогічна ситуація спостерігалася і з екзотичними напрямками, такими як ОАЕ, Шрі-Ланка, Індія і Таїланд. Наприклад, тижневий відпочинок в Домінікані продавався за $2000 на двох, тоді як в минулому сезоні – за $5000. “Туристам запропонували гарячі тури на гірськолижні курорти Болгарії, які за ціною виявилися нижче Буковеля. Це привернуло увагу мандрівників”, – розповідає Володимир Царук. Винятком були тури в країни ЄС, що пов’язано з необхідністю оформляти Шенгенські візи.
У найближчі кілька місяців ситуація суттєво не зміниться. Собівартість перельоту в Єгипет туди-назад складає близько $30 000, каже директор великого туроператора. При розриві угоди з авіакомпанією доведеться сплатити щонайменше 30% від цієї суми. “У багатьох компаній прописані ще більш жорсткі санкції за зрив польотної програми, тому туроператори будуть продавати путівки за собівартістю”, – зазначає співрозмовник ЛІГА.net. Найбільше їх буде в лютому, який традиційно вважається одним з найменш успішних туристичних місяців.
За матеріалами biz.liga.net
Читай також:Обережний оптимізм: чи готові інвестори вкладати гроші в Україну»
"Іноземні інвестори все ще з побоюванням ставляться до України, адже ЗМІ їм добре відомо про ризики і проблеми, які стоять перед нашою державою. Разом з тим, мало хто намагавс..."
7 трендів в освіті у 2017 році»
"Вже давно канула в лету відмовка “Немає можливості вивчити щось нове”. Сучасні варіанти навчання настільки зручні, що навчитися програмуванню, іноземної мови, мар..."
Як безлад на робочому місці підвищує продуктивність і креативність»
"Порядок в хаосі Порядок і безлад – дуже відносні речі. Багато в чому значення цих слів залежить від якихось загальноприйнятих стандартів. Вважається, що одяг має бути в шафі,..."
Перше враження: як сподобатися роботодавцю?»
"Незалежно від загальноприйнятих критеріїв, ви можете просто сподобатися або не сподобатися роботодавцю під час співбесіди. Щоб все пройшло як слід, експерти Міжнародного кадр..."