7 трендів в освіті у 2017 році
Вже давно канула в лету відмовка “Немає можливості вивчити щось нове”. Сучасні варіанти навчання настільки зручні, що навчитися програмуванню, іноземної мови, маркетингу, нейроменеджменту і іншим речам можна просто онлайн. Те ж саме стосується і бізнес-освіти: 4 роки сидіти за партою вас ніхто не змушує. Хочете хороші знання і гнучкий графік — дотримуйтесь трендам нехай буде вам щастя.
Тренд 1: Персоналізація навчання
Ті, хто ходить на англійську, помітили цей тренд ще два роки тому. Структурований графік “вівторок-четвер 19.00″ — вже не модно. Зараз кожен студент може сам підбирати зручний час для занять і навчатися не на шкоду роботі.
Ще один приклад — онлайн-освіта. Ви можете переглянути лекцію, хоч у спортзалі на біговій доріжці, хоч в пробці в машині.
Вже довели, що слухач краще засвоює інформацію, адаптовану під його потреби. А ось індивідуальний підхід якраз і хороший тим, що до кожного студента викладач звертається окремо. І також окремо кожен студент може в онлайн-форматі задати питання спікеру.
Тренд 2: Сторителлинг, як метод навчання
Ми всі любимо, коли про складному розповідають просто. Як це зробити? З допомогою конкретного прикладу, захоплюючої історії. У новому році ще більше освіту буде йти до спрощення матеріалу через історії людей, приклади з фільмів або книг. Однак не всі розповіді — сторителлинг.
Насамперед, розказані історії повинні перетинатися з життєвим досвідом. Наприклад, коли В’ячеслав Клімов розповідає про ефективне клієнтоорієнтований маркетингу на прикладі “Нова Пошта”.
По-друге, будь-яка історія повинна мати логічне завершення, яка підштовхне слухачів до висновку. А ще важливо її якісно оформити, наприклад, у вигляді презентації або відео.
В освіті історії хороші тим, що мотивують і спонукають до дії.
Тренд 3: навчання через челленджи
Одна справа, коли ви навчаєтеся в неспішному темпі, “для себе”, інша — коли ви кидаєте собі виклик, повністю віддаєтеся навчального процесу, виконуєте завдання, змагаєтеся з іншими учасниками челлендж, підтримуєте один одного і бачите прогрес. Ось це круто.
Тренд 4: навчання в неформальній обстановці
Людям просто набридають парти, класи, нехай навіть супер модернізовані, і дошка. Тому зараз лекції проходять і в коворкинге на кріслах-мішках, і вільних просторах за чашкою кави, і в кафе за келихом вина. Мета — створити максимально комфортні умови утворення.
Тренд 5: корпоративне онлайн-навчання
Це вигідно для компаній, так як співробітників надсилати не потрібно вчитися в інше місто або звільняти від роботи на період підвищення кваліфікації. Більш того, такий формат навчання дозволяє співробітникам отримувати тільки необхідні знання, пропускаючи ту інформацію, яка вже відома. Тобто, часу витрачається менше, грошей теж, результат вище.
Тренд 6: навчання через мобільний телефон
Ще недавно за допомогою мобільних додатків можна було з легкістю вивчити, наприклад, англійську лексику і трохи опрацювати граматику. В наступному році мобільне навчання вийде на новий рівень, з’явиться ще більше додатків для навчання з розширеним функціоналом. Ви будете проходити онлайн-перевірку знань, слухати аудіолекції і дивитися навчальні короткі відео або презентації де вам зручно.
Тренд 7: Перевернуте навчання
Перевернуте навчання поєднало переваги традиційного освіти за партами і онлайн-освіти за гаджетами. От тільки різниця в тому, що лекції студенти дивляться вдома, а на заняттях в класі виконують домашнє завдання. Чому цей підхід більш ефективний, ніж традиційний? Насамперед, тому що практичні завдання виконуються разом з лектором та його підказками, а лекції ви можете дивитися в зручний час. При цьому, викладач буде бачити, скільки часу ви витратили на перегляд лекції, скільки затрималися на тому чи іншому слайді презентації. При виконанні практичного завдання ви працюєте в групі, відбувається інтерактивне взаємодія.
За матеріалами http://startupukraine.com
Читай також:Як безлад на робочому місці підвищує продуктивність і креативність»
"Порядок в хаосі Порядок і безлад – дуже відносні речі. Багато в чому значення цих слів залежить від якихось загальноприйнятих стандартів. Вважається, що одяг має бути в шафі,..."
Перше враження: як сподобатися роботодавцю?»
"Незалежно від загальноприйнятих критеріїв, ви можете просто сподобатися або не сподобатися роботодавцю під час співбесіди. Щоб все пройшло як слід, експерти Міжнародного кадр..."
Дослідження назвало топ-3 тренда в PR у 2019 році»
"Дослідження назвало топ-3 тренда в PR у 2019 році. Дослідження JOTW Communications вивчило поточні та нові тренди в PR в 2019 році. Нижче кілька висновків: 1. Сторітеллінг, а..."
Огляд PR-ринку України: скасування PR-функції і зниження рівня кваліфікації»
"Наприкінці 2018 — початку 2019 року PR-агентство «Михайлов і Партнери. Україна» спільно з сервісом LOOQME провели дослідження PR-ринку України. Проект реалізований в рамках р..."