Як безлад на робочому місці підвищує продуктивність і креативність

4-24-2017

Як безлад на робочому місці підвищує продуктивність і креативність 41fe0833991682b06af6c12ea62f4df1
Порядок в хаосі

Порядок і безлад – дуже відносні речі. Багато в чому значення цих слів залежить від якихось загальноприйнятих стандартів. Вважається, що одяг має бути в шафі, посуд – на кухні, а книги – на книжкових полицях. Дійсно, деколи кожному хочеться розкласти все по поличках. І тут виникає конфлікт між внутрішнім відчуттям порядку, і розумінням «порядку», нав’язаним нам з боку суспільства.

Слід розуміти, що порядок потрібен, перш за все, для зручності користування речами. Можливо, чашка стоїть на підлозі біля ліжка не тому, що «безлад», а тому, що саме там її _место_. І господар оселі буде точно знати, де вона знаходиться. Але от якщо прибрати її в посудна шафа, не факт, що її вийде відшукати швидко. Портативні навушники висять на люстрі не тому, що «безлад», а тому, що користувач сам регулярно їх туди вішає. Так, так робити не прийнято, але що поробиш, якщо саме на люстрі їх _место_. Зніміть навушники звідти, покладіть в тумбочку або в ящик столу, і наступного разу, коли вам знадобиться вийти з дому, ви витратите десятки хвилин на їх пошуки.

Книги потрібно заздалегідь залишати в зручних для читання місцях. Тобто, книга близько дивана – не ознака безладу, але ознака читає людини.

Загалом, коли формальне розуміння «порядку» починає суперечити внутрішньому відчуттю людини, від цього формального розуміння слід відмовитися. Спроба дотримуватися нав’язаних схем лише погіршить вашу продуктивність і призведе до марної трати часу.

Пам’ятайте: порядок – це зручність, а не краса.

Прибирання забирає час

Творчій людині просто ніколи перекладати речі з місця на місце. Адже більшу частину часу він витрачає на те, що вміє робити найкраще – бути творчою людиною. Звичайно, у порядку є свої достоїнства, але і недоліків у нього маса. Один з таких недоліків – занадто висока ціна.

Ерік Абрахамсон, автор книги «Ефективний безлад», впевнений, що в усьому існує деякий оптимальний рівень безладу і безладу. Між тим, дуже часто люди готові вкладати надзвичайно багато ресурсів в наведення порядку, який не принесе ніякої вигоди. Витрати часу і сил на наведення порядку повинні окупатися. Тобто, якщо ви витрачаєте 20 годин на прибирання робочого місця, це, в теорії, має підвищити вашу продуктивність не менше ніж на 20 годин. Якщо ви витрачаєте на наведення порядку 5 годин, але в підсумку це дозволяє вам підвищити свою продуктивність лише на годину, то 4 години ви витратили даремно. Нерозумно, чи не так?

Лінь тут не причому

Слід розуміти, що безлад не має нічого спільного з лінню. Швидше, він є ознакою захопленості. Коли людина, захоплено про щось розмірковує, що куди кладе, це всього лише спалах десь на задвірках свідомості. Коли ви цілком поглинені думками про гравітаційних хвилях, ви залишаєте предмети де попало, а не там, де їм, формально, слід перебувати. Між тим, є досить непоганий шанс, що ви згодом згадайте, куди поклали ту чи іншу річ.

Ерік Абрахамсон стверджує, що в уявному хаосі насправді присутня складна система організації, пов’язана з нашою пам’яттю і пріоритетом тієї чи іншої речі. «Захаращений робочий стіл може на ділі представляти собою високоорганізовану систему приоретизации предметів. На такому столі більш важлива робота, як правило, знаходиться зверху, а предмети або документи, які можна ігнорувати, природним шляхом зміщуються вниз або ближче до країв робочого місця», – пояснює Абрахамсон. При цьому людина несвідомо розставляє пріоритети предметів, а тому передбачає, що де знаходиться. Завдяки цьому, він без проблем може знаходити речі в такому уявному безладді.

Свобода або порядок

Звичайно, у порядку є свої достоїнства. Згідно з дослідженням Кетлін Вохс, викладача психології і маркетингу з Мічиганського університету, порядок сприяє позитивному соціальної поведінки людини. Люди, схильні утримувати в порядку власний будинок, рідше скоюють злочини і рідше смітять. Також вони в цілому більш законослухняні і великодушні. Між тим, безладна навколишнє середовище як би звільняє людину від традицій і конформізму. Безлад надихає та дарує творчим людям нові ідеї. Порядок, навпаки, заохочує конформність і свідчить про уникнення ризикованих дій.

Спроба знайти певне місце для всіх матеріальних речей у житті може бути непосильним завданням для творчої людини, який і свого місця в житті знайти не може. Між тим, хаос може стати відмінною музою. Він заохочує креативність, вільнодумство і підштовхує людей до нових відкриттів. Хто знає, можливо, саме гора мотлоху на вашому робочому столі одного разу підштовхне вас до створення шедевра або продукту, здатного змінити світ.

За матеріалами http://igate.com.ua

Читай також:

Перше враження: як сподобатися роботодавцю?»
"Незалежно від загальноприйнятих критеріїв, ви можете просто сподобатися або не сподобатися роботодавцю під час співбесіди. Щоб все пройшло як слід, експерти Міжнародного кадр..."

Дослідження назвало топ-3 тренда в PR у 2019 році»
"Дослідження назвало топ-3 тренда в PR у 2019 році. Дослідження JOTW Communications вивчило поточні та нові тренди в PR в 2019 році. Нижче кілька висновків: 1. Сторітеллінг, а..."

Огляд PR-ринку України: скасування PR-функції і зниження рівня кваліфікації»
"Наприкінці 2018 — початку 2019 року PR-агентство «Михайлов і Партнери. Україна» спільно з сервісом LOOQME провели дослідження PR-ринку України. Проект реалізований в рамках р..."

Кто будет работать в Украине через 10 лет: к чему приведет политика искусственного вытеснения населения»
"Экономический рост в современном мире невозможен без создания инновационных и высокопродуктивных рабочих мест. К сожалению, мы можем констатировать, что сегодня в данном ключ..."

У рубриці: Статті